https://youtu.be/iaBEkEJImkE

Правила використання засобів індивідуального захисту, їх утилізація та контроль над дотриманням цих правил

Маска призначена для зменшення виділення збудників інфекційних хвороб з дихальних шляхів. Також маска попереджує зайві доторки руками до обличчя. Ризик занесення інфекції на слизові значно зменшується.

Маска призначена для зменшення виділення збудників інфекційних хвороб з дихальних шляхів. Також маска попереджує зайві доторки руками до обличчя. Ризик занесення інфекції на слизові значно зменшується.

Як надягати маску:

·         Закиньте гумки за вуха, розправте маску, щоб вона прикривала ніс та рот, обтисніть носову пластину.

·         Маску слід змінювати, щойно вона стала вологою.

·         Маску слід змінювати щочотири години.

Не можна чіпати зовнішню частину маски руками. Якщо доторкнулися, помийте руки з милом чи обробіть спиртовмісним антисептиком.
Не можна використовувати маску повторно.
Не можна використовувати марлеві маски, вони не забезпечують належного рівня захисту.

Як знімати маску: не торкайтеся до її зовнішньої поверхні — зніміть маску за гумки, згорніть і викиньте у смітник.

Як правильно утилізувати маску:

·         Після використання маски, обережно, не торкаючись зовнішньої сторони, зніміть маску з обличчя та покладіть у щільний поліетиленовий пакет, міцно його зав’яжіть.

·         Викиньте пакет у окремий контейнер – НЕ у загальний сміттєвий.

·         Після цього ретельно помийте руки з милом чи обробіть їх антисептиком.

·         Повторіть цю операцію з кожною використаною маскою та рукавичками.

Якщо у вас немає можливості викинути маску у окремий контейнер, дайте “відлежатися” масці у щільному пакеті, не менше 12 годин, після чого можна викидати пакет до загальної урни із сміттям.

Коли треба застосовувати рукавички:

·         коли є передбачуваний безпосередній контакт з кров’ю або іншими біологічними рідинами, слизовими оболонками та потенційно інфікованими матеріалами;

·         коли є безпосередній контакт із пацієнтами, які інфіковані патогенами, що передаються контактним шляхом;

·         під час роботи із потенційно забрудненим обладнанням і поверхнями, що використовують під час догляду за хворими.

Як знімати рукавички:

·         зачепіть її на рівні долоні іншою рукою в рукавичці та обережно зніміть;

·         тримайте зняту рукавичку іншою рукою в рукавичці;

·         просуньте пальці руки без рукавички на зап’ясті під рукавичку, що залишилася надягненою, та зніміть її, загорнувши над першою рукавичкою.

Рукавички заборонено мити чи обробляти дезінфектантами, щоб використовувати повторно. Мікроорганізми не можуть бути абсолютно видалені з їхньої поверхні, до того ж втрачається цілісність структури рукавичок.

Рукавички надягають останніми з усіх засобів індивідуального захисту.

Утилізація медичних рукавичок:

·         рукавички вважаються використаними після першого застосування, після чого підлягають негайній утилізації (навіть якщо після першого використання вони залишилися візуально чистими, на їх поверхню не потрапила бруд, кров та інші біологічні рідини);

·         зберігати використані рукавички допускається тільки в спеціальних ємностях, в яких знаходиться знезаражувальний розчин;

·         при транспортуванні відходи (медичні рукавиці) поміщаються в спеціальні контейнери або пакети (обов'язково герметичні) з відповідним маркуванням жовтого кольору, яка вказує на те, що дані відходи небезпечні;

·         перед утилізацією рукавичок обов'язково виконується їх знезараження методом іонізації, обробки гарячою парою під тиском і т.д .;

·         далі виконується сортування відходів (стійкі до стерилізації зразки відправляють на промислові полігони, а вироби, які володіють здібностями прискореного розкладання, вивозять на сміттєві полігони).

Згідно із наказом МОЗ “Про затвердження Державних санітарно-протиепідемічних правил і норм щодо поводження з медичними відходами”, використані дезінфекційні засоби належать до небезпечної категорії відходів і повинні бути утилізовані спеціалізованими підприємствами.

Адміністрація ЗДО № 1 «Оленка» посилює контроль за дотриманням режиму використання засобів індивідуального захисту співробітниками через проведення щоденного оперативного контролю, просвітницької роботи.

Пам’ятка про самоізоляцію

 

Що означає «самоізоляція»?

Самоізоляція означає, в першу чергу, утримання від контактування з іншими людьми для того, щоб зменшити ризики інфікування. Це включає будь-які ситуації, коли ви можете тісно контактувати з іншими людьми (наприклад, близький контакт віч-на-віч на відстані менше 1 метра або тривалістю понад 15 хвилин). В тому числі публічні заходи, робота, навчання, релігійні служби, спортивні змагання, розважальні заходи, користування транспортом, екскурсії, відвідування ресторанів тощо.

Виключенням є лише звернення за медичною допомогою.

Для кого потрібна самоізоляція?

         Самоізоляція потрібна, в першу чергу, якщо:

§     Ви очікуєте результатів тесту на новий коронавірус
COVID-19.

§     Якщо ви близько контактували з особами, що захворіли на COVID-19.

§     Якщо ви нещодавно повернулись з провінції Хубей Китайської народної республіки, Ірану, окремих регіонів Італії (Ломбардія, Пьемонт та Венето) – навіть при відсутності симптомів.

§     Якщо ви нещодавно повернулись з Китаю (окрім провінції Хубей), Таїланду, Японії, Південної Кореї, Сінгапуру, Малайзії, Тайваню та відчуваєте кашель, ускладнення дихання та/або підвищення температури.

Скільки триває самоізоляція?

Якщо вам було рекомендовано або ви прийняли рішення про самоізоляцію, вона повинна тривати не менше 14 днів з дати настання випадку, який став причиною самоізоляції – подорожі, контакту з хворим тощо.

Як підготуватись до самоізоляції?

По-перше, спробуйте спланувати час самоізоляції так, щоб у вас не виникало необхідності виходити з дому або приймати відвідувачів та гостей, в тому числі поясність це друзям та родичам, а також спробуйте обговорити умови дистанційної роботи з роботодавцем.

Збережіть контакти вашого лікаря та попередньо повідомте його про ваше причини вашого рішення про самоізоляцію, а також оберіть контактну особу з кола ваших друзів або родичів, до яких ви будете звертатись в першу чергу за допомогою.

 

Що робити, якщо я живу не сам/сама?

Якщо ви проживаєте з сім’єю чи сусідами, намагайтесь ізолюватись в окремій кімнаті, яку є можливість провітрювати. Якщо є можливість користуватись окремою ванною кімнатою та/або туалетом, а також харчуватись і готувати їжу окремо – скористайтесь нею.

Не забувайте про загальну гігієну, регулярне миття рук з милом, прибирання, в тому числі вологе прибирання поверхонь, гігієну кашлю та використання одноразових серветок та хустинок. При вимушених контактах з людьми, за можливості, одягайте медичну маску та викидайте її після використання або забруднення.

Якщо у вас є домашні улюбленці, ізолюйте себе від них також, або мінімізуйте контакт з ними.

Як мені харчуватися та здійснювати покупки?

Спробуйте мінімізувати походи в магазини. Якщо є можливість – попросіть друзів або родичів доставляти вам їжу до порогу дверей або користуйтесь послугами доставки з дистанційною оплатою їжі та інших необхідних товарів.

Що робити, якщо мені необхідно покинути житло?

Якщо все ж є невідкладна необхідність відвідати місця надання послуг – одягайте маску та мінімізуйте контакти.

Якщо потрібно скористатись транспортом – обирайте місце біля вікна та, за можливості, в пустих рядах. Користуйтесь антисептиком для рук та дотримуйтесь гігієни кашлю.

Якщо вам стало зле в громадських місцях – негайно зверніться за медичною допомогою.

Що робити якщо в мене з’явились симптоми?

Якщо під час самоізоляції у вас з’явились симптоми – кашель, ускладнене дихання, підвищена температура – негайно зверніться за медичною допомогою та повідомте про свою історію подорожей та можливого контактування з особами, хворими на гострі респіраторні захворювання

 

 

РАДІЙМО  ПЕРШИМ ВЕСНЯНИМ ДНЯМ

ДАРУЙМО НАШИМ ДІТКАМ КВІТИ ЩАСТЯ

ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ ПРО КІР

Кір - це високо контагіозне (надзвичайно заразне) гостре вірусне захворювання.   

       Як відбувається зараження кором?   Джерелом інфекції є хворі кором люди, з моменту появи перших ознак хвороби до п'ятого дня від початку висипань.          Кір - це повітряно-краплинна інфекція. Вірус кору дуже летючий - з потоком повітря він може попадати в сусідні приміщення й навіть на інші поверхи будинку через вікна, вентиляцію, замкові щілини - тому заразитися можна, просто перебуваючи в одному будинку із хворим. При цьому вірус швидко гине в зовнішньому середовищі, тому приміщення, де перебував хворий кором, досить провітрити, щоб у ньому можна було перебувати без ризику заразитися, дезінфекція не потрібна.       

Як протікає захворювання кір?          Хвороба починається гостро: дитина скаржиться на сильний головний біль, слабкість, температура може підвищуватися до 40°С, апетит відсутній. Незабаром з'являються нежить, кашель - звичайно сухий, болісний, або гавкаючий - при ларингіті. Горло в дитини червоне, набрякле, шийні лімфовузли збільшені. Характерне запалення слизової оболонки ока -кон'юнктивіт. Його прояви при кору яскраво виражені: очі червоніють, з'являється сльозотеча, світлобоязнь, згодом з'являється гнійні виділення. На 2-3-й день хвороби на піднебінні з'являються рожеві крапкові висипання (енантема), а на слизовій оболонці щік, ясен і губ - характерні для кору малесенькі цятки (плями Бєльського-Філатова-Коплика). І те, і інше можна побачити до появи висипу на тілі.    На 4-5 день хвороби з'являється висип - спочатку на шкірі голови, за вухами, на обличчі. Наступного дня він поширюється на тулуб, ще через день -на руки й ноги. Являє собою численні дрібні червонуваті цятки і пухирці, які мають тенденцію до злиття й утворення більших плям. У період появи висипки стан дитини різко погіршується - знову підвищується температура, підсилюються катаральні явища (нежить, кашель), загострюється кон'юнктивіт. Дитина млява, відмовляється від їжі, спить неспокійно.    Якщо немає ускладнень, то із четвертого дня від початку висипань наступає поліпшення стану. Висип зникає зовсім, або переміняється пігментацією й ділянками лущення шкіри. Зникнення висипу відбувається в порядку, зворотному її появі. У дитини нормалізується температура, проходять катаральні явища - вона поступово видужує.

Можливі ускладнення

У наші дні при вчасно початому кваліфікованому лікуванні ускладнення при корі бувають нечасто. Більшість дітей ( на відміну від дорослих) переносять цю хворобу без наслідків. Ускладнення частіше виникають у дітей до року, недоношених, з малою масою тіла.Перебіг хвороби може ускладнюватися ураженням дихальної системи: ларингітом, трахеїтом, бронхітом, пневмонією; травної системи - диспепсії; запаленням середнього вуха - отитом. У маленьких дітей часто буває стоматит.       Найважчі ускладнення кору, які, на щастя, зустрічаються рідко - менінгіт і енцефаліт.                         

Профілактика кору

        У людини, що перехворіла кором, на все життя зберігається імунітет до цієї інфекції - випадки повторних захворювань поодинокі.Щеплення - єдиний оберіг від небезпечних хвороб та реалізація права українських дітей на здорове життя.Вакцинація проти кору проводять дітям у віці 12 місяців, ревакцинація - у шість років.Кір - це вакцино-керована інфекція, і щоб не хворіти, необхідно отримати щеплення. Зараз Україні вже є достатня кількість вакцин проти кору, паротиту та краснухи.

Закликаємо батьків вакцинувати своїх дітей, тим самим захищаючи їх і себе від цього захворювання!!! 

 

 

ПАМЯТКА  . ГРИП.

Грип та гострі респіраторні вірусні інфекції особливо небезпечні тим, що дають тяжкі ускладнення, які можуть призвести до хронічних захворювань і навіть до летальних випадків. Тому, перш за все, рекомендуємо батькам забороняти відвідування навчальних та позашкільних закладів хворим дітям! Хворі повинні вчасно отримати відповідне лікування під наглядом лікаря, та постільний режим. Ця вимога стосується також педагогів, вихователів та всього обслуговуючого персоналу навчальних закладів - при найменшій підозрі на ГРВІ викликайте додому лікаря і ні в якому разі не йдіть на роботу хворими! Порушення таких простих вимог може ускладнити, насамперед, стан здоров'я захворілих та створює реальні умови для поширення грипу й інших гострих респіраторних вірусних інфекцій в організованих колективах.

Для упередження заносу та розповсюдження грипу й ГРВІ серед дітей, в навчальних закладах мають працювати санітарні пости, ‘"фільтри” з участю медперсоналу, вихователів, класних керівників, які активно будуть виявляти і не допускати до занять хворих дітей та персонал. В навчальних закладах повинна бути розгорнута санітарно-роз’яснювальна робота, з використанням для цього всіх результативних методів - проведення бесід, написання диктантів, закріплення знань шляхом проведення вікторин, конкурсів.

В закладах необхідно налагодити й підтримувати надалі оптимальний повітряно- температурний режим. На перервах застосовувати наскрізне провітрювання навчальних приміщень. Вологе прибирання навчальних, спортивних приміщень із використанням мийних засобів, має проводитись не менше 2-х разів на день, а після занять - з допомогою дезінфекційних розчинів. Перед вхідними дверми повинні бути встановлені решітки, скребачки, зволожені ганчірки для очищення взуття.

Для дотримання особистої гігієни дітей та персоналу, адміністрація закладів повинна забезпечити робочий стан всіх кранів умивальників, при необхідності - встановити додатково наливні умивальники, закупити в достатній кількості мило, бажано рідке, електро- та паперові рушники. З боку вчителів та вихователів - дотримання суворого контролю за виконанням гігієнічних навичок серед учнів та вихованців. Необхідно також стежити за тим, чи одягають діти верхній одяг, перебуваючи під час перерв на подвір'ї. Уроки з фізичного виховання, якщо дозволяють погодні умови, проводити переважно на відкритих спортивних майданчиках, фізкультхвилинки - в навчальних приміщеннях при відкритих кватирках чи фрамугах.

Не допускається в такий період зниження калорійності раціону, отже м'ясо, риба, яйця, вершкове масло, сире сало є також обов'язковими в щоденному меню.

Звертаємо Вашу увагу на організацію навчально-виховного процесу - категорично заборонено державними санітарними правилами і нормами порушувати гігієнічні вимоги до розкладу уроків збільшувати тижневі та щоденні навантаження школярів, скорочувати перерви між заняттями, замінювати уроки фізичного виховання, які загартовують дітей - на заняття природничо-математичного чи гуманітарного напрямків, використовувати для занять суботи, скорочувати тривалість канікул.

Слід дотримуватись також вимог до перевезення школярів, особливо на великі відстані. Салони автобусів повинні бути утепленими, щоденно проводитись вологе прибирання. Режим перевезень має бути таким, щоб період очікування дітьми на зупинках був скорочений до мінімального, налагоджений телефонний зв'язок. Прохання до батьків - слідкуйте за тим, щоб діти одягали теплий, сухий одяг та взуття, відповідно до погодних умов.

 

                                                       Нетішинське міськрайонне управління  

         Головного управління Держсанепідслужби

         У Хмельницькій області    

 

КОНСУЛЬТАЦІЯ ДЛЯ БАТЬКІВ ВИХОВАНЦІВ
" ЗНАЧЕННЯ ПРОФІЛАКТИЧНИХ ЩЕПЛЕНЬ У ДИТЯЧОМУ ВІЦІ"
  01.02.2016, 15:20

Метою імунізації дітей є їх захист від різних небезпечних інфекційних захворювань, що часто мають складний перебіг і різні ускладнення. Під час імунізації дитині вводять вакцину, яка містить дуже ослаблені і нешкідливі різновиди тих мікроорганізмів, що провокують виникнення небезпечних хвороб. Вакцина надто слабка, щоб викликати інфекційне захворювання, але у відповідь на її введення організм виробляє антитіла, які в майбутньому забезпечать захист від конкретної хвороби, тобто імунітет. Імунізацію проводять і визначені вікові періоди життя дитини.

 Згідно наказу № 551 МОЗ України від 13.08.2014 р. затверджено календар профілактичних щеплень в Україні, який передбачає обов’язкову імунізацію з метою попередження таких інфекцій: туберкульоз, кір, краснуха, паротит, гемофільна інфекція, поліомієліт, дифтерія, правець, гепатит. рекомендуються і дозволені також вакцини від деяких інших хвороб, що легко поширюються: грип, гепатит А, вітряна віспа.

Профщеплення є безпечними й абсолютна більшість дітей їх легко переносять. У деяких випадках діти після імунізації можуть легко слабувати: вередувати, дещо гірше їсти, може підвищитись температура. На місці ін’єкції може утворитись невелика припухлість, яка зникає за тиждень і не потребує якогось втручання. Можна дати дитині жарознижуючий препарат, пити достатньо рідини. Якщо ж після імунізації будуть й інші нехарактерні симптоми і температура тіла більше +38°С , слід викликати лікаря.

Перед проведенням щеплення дитину необхідно проконсультувати у лікаря, щоб уникнути можливих ризиків від імунізації. Дитина має пройти медогляд перед щепленням, під час якого лікар обов’язково виміряє температуру, а також поінформує батьків щодо можливих проявів побічної дії препаратів після вакцинації.

Батьки підписують медичну документацію – інформовану згоду, в якій лікар робить відповідний запис про інформування щодо можливих проявів побічної дії та про дозвіл на проведення щеплення.

Не можна імунізувати дитину, якщо в неї застуда чи інші причини, через які вона почувається нездоровою.